Dovolená jako koření života

Vážení přátelé dobrého jídla, doufám, že si užíváte prázdniny jak jen to jde a jak si zasloužíte po celoroční dřině. Léto je v plném proudu a u nás ve Švédsku je docela chladno, do 20°C a tak jsme se rozhodli strávit 3 týdny mimo Skandinávii. Podělíme tento čas mezi Česko a Chorvatsko, kde se právě teď nacházíme.

V Trogiru uzrávají šťavnaté hrozny

V Trogiru uzrávají šťavnaté hrozny

V Trogiru zažíváme nádherná a klidná rána...

V Trogiru zažíváme nádherná a klidná rána…

Je to naše první ráno u moře. Ranní teplota ve stínu je 28° a už teď víme, že jet do Trogiru byla dobrá volba. Mám tu trošku špatné spojení na internet, ale i přesto se pokusím přidat nějaké recepty, pokud to technické podmínky dovolí.

Jdeme vybalit, nakoupit a prostě zařídit vše potřebné na klidnou dovolenou. Zatím se mějte báječně! Jukněte třeba do archivu příspěvků, neb budete překvapeni, kolik receptů jste ještě neobjevili!

S láskou Madla

Chorvatské oleandry

Chorvatské oleandry

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

2 komentáře u „Dovolená jako koření života

 1. Helena

  Dobry vecer, Mandlicko

  Moc Vas zdravim z Londyna 🙂

  Procitam se Vasi strankou, skvelymi recepty, ale i povidkami z cest a dovolene a moc me tady upoutala – myslim, ze dovolena z ’15? – Trogira a Vase povidani i par fotek. Muzu se zeptat, libilo se vam? Doporucila byste tuto cast Chorvatska? Vite, ja jsem tam jeste nikdy nebyla a nikdy jsem po tom netouzila. Jezdi tam plno Cechu, a jsou vetsinou po kempech, kde se ji Ceska kuchyne, pije Cesky alko/nealko a zije tak nejak, proste po Cesku 🙂 No a to muzu jet na dovolenku k nam, ze ?? ;-))

  Miluji Italskou a Francouzskou Rivieru, a podle fotek Googlu mi to prislo trochu podobne.

  Moc Vam dekuji za radu.

  Preji hezky vecer a mozna i dobrou noc.

  Vase obdivovatelka
  Helena

  1. korenizivo Autor příspěvku

   Krásný večer Helenko, děkuji za hřejivá slova, vážím si jich! Co se týká Chorvatska-je to má milovaná destinace a t cestuji poměrně dost po různých částech planety. Ale do Chorvatska se vždy s láskou vracím, neb je nesmírně pestré! Hodně podobné Itálii na na severu, zejména kolem Puly a až nádherně exotické na jihu, zejména Dalmácie. Ten jih od Záhřebu níž má pro mne zcela neodolatelnou atmosféru. A čím jižněji jedete, tím krásnější a rozmanitější příroda člověka překvapí. Od Trogiru a jižněji se do scenérie vmísí majestátní hory. A když člověk plave a otočí pohled k pobřeží, tak se nad azurovou modří křišťálově čisté vody tyčí nádherně kontrastně bílá skaliska… Chorvatsko je nádherný mix všeho, co znám. Co se týče české kultury v Chprvatsku: faktem je, že do Chorvatska každý rok jezdí X milionů Čechů. Ale čím jižněji, tím menší koncentrace (je to dál). Severní pobřeží já tedy moc nevyhledávám, neb tam je vyšší koncentrace populace a turistů celkově. Trogir je nesmírně starobylé, nádherné a zachovalé město ze 3.st. př.n.l.-tam na Vás dýchne historie na každém rohu starého centra. Má trošku dopravní problém směr na ostrov Čiovo, ale to už se řeší právě probíhající stavbou nového mostu. My bydlíme úplně na konci ostrova Okrug Gornji, kde je poměrně klid, skalnaté plážičky. Je to takové už rodinné, neb tam jezdíme už roky a někdy i opakovaně jaro-léto-podzim, neb tam spoluvlatníme nemovitost. Ta je ale zase pro změnu plná Švédů 😀 takže na přebujelou českou kulturu si rovna tady stěžovat opravdu nemohu ;-). O Chorvatsku by se dalo povídat mnohem déle…. ale snad jsem Vám odpověděla na to základní: zda navštívt nebo nikoliv. Za mne velké ANO! A pokud vyrazíte teď, budete mile překvapena minimem turistů a velmi příjemným podnebím, zejména na jihu.

   S láskou Madla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..