Sklenice dobrých časů

Přeji klidný Advent všem dobrým lidem kolem sebe. Jsem zpět z Čech a budu opět tvořit pro nás všechny milovníky dobrého jídla.
Během posledních týdnů mne pár příhod donutilo se trochu pozastavit nad životem a nad tím, jak ho prožíváme. Malé a drobné radosti…..ikdyž člověku není zrovna nejlépe na duši, prostě i tehdy se dobré věci stávají. Jen si jich všimnout! A proto navrhuji následující malý krok k uchování toho krásného v nás: připravme si něco, čemu můžeme říkat třeba “sklenice dobrých časů”.. Čím jí naplníte, je totiž čistě jen na vás neboť…Návod je prostý!

Ingredience

  • prázdná sklenice či hezká krabička
  • kousek papírku
  • psací potřeba
  • milá příhoda, dobrý skutek, skvělá zpráva, rozhodnutí, z něhož máte dobrý pocit…..no prostě všechno krásné, co vás během roku potká….
sklenice dobrých časů

sklenice dobrých časů

Postup

Na Nový rok si připravte sklenici či nějakou hezkou krabičku. Během roku si naprosto kdykoliv na kousek papírku napište, co hezkého vás ten den potkalo, komu jste udělali třeba i vy osobně radost a čím. Nebo že jste překonali nějaké potíže, učinili nějaké rozhodnutí, zvítězili nad úředním šimlem, někdo sympatický se na vás usmál…atd. Možností je nekonečná řada! Tyhle papírky s příhodami si schovávejte do oné sklenice/krabice. Na Štědrý den si tento poklad otevřete a přečtěte jednotlivé lístečky. Ihned vám dojde, kolik dobrého se během celého roku ve vašem životě stalo, ač to kolikrát byly zdánlivé maličkosti… Nemusíte se držet striktně časového plánu kdy otevřít sklenici! Nejen na Štědrý večer. Udělejte to kdykoliv během roku, když vám nebude zrovna nejlépe na duši. Sklenice dobrých časů je vám totiž plně k dispozici kdykoliv..a to je na tom to krásné!

Matýsek

Matýsek

Já začnu Nový rok s papírkem, na kterém budou stát dvě jména: Růženka a Matýsek. Dvě koťátka, která k nám přijdou domů chvilku po začátku roku a pojedu si pro ně až po Praděd!  A čím začnete vy?  🙂

Růženka

Růženka

S láskou Madla.

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

2 komentáře u „Sklenice dobrých časů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..