Chléb s uzeným lososem a vejcem

Miluju zpomalená nedělní rána, zahradu zalitou sluncem, přírodu probouzející se do pestrého skandinávského jara… To chce super snídani, která člověka nabije energií a nastaruje den!

Jestli se ptáte, zda mám něco dobrého pro vás připraveno, tak odpověď zní: ANO! V duchu tradic z pokud možno domácích surovin, rychle a chutně… a taky trochu méně obvykle 😉 Je víkendové ráno, tak žádné velké vyvařování nebude.

Ingredience

  • krajíc dobrého kváskového chleba
  • domácí lučina
  • plátek uzeného lososa
  • vejce na tvrdo uvařené
  • pár snítek kopru
  • kvalitní sůl, nejlépe himalajská
Chléb natřený lučinou, s uzeným lososem a vejcem.

Chléb natřený lučinou, s uzeným lososem a vejcem.

Postup

Uvařte vejce na tvrdo. To znamená do kastrůlku s vodou nasypte trochu soli či kápněte octa a přiveďte k varu. Do vroucí vody lžící opatrně vložte vejce od souseda – farmáře, stáhněte trochu výkon sporáku a vařte 8-10 minut dle velikosti vejce. To si budete muset už vychytat sami, ale to se rychle poddá. Po uvaření nechte na chvilku ve studené vodě a oloupejte skořápku dočista do čista 😆

Než se uvařilo vejce, tak se tady nikdo neflákal! Zručně se podařilo ukrojit pořádnou skývu domácího kváskového chleba, namazat (překvapivě) domácí lučinou a na to umělecky nainstalovat plátek uzeného lososa.

Teď už nezbývá nic jiného než na kolečka nakrájet uvařené vejce, šikovnou tlapkou umělce položit na lososa, osolit, poházet snítkou kopru a pak už si jen užívat víkendové ranní pohody…

Krajíc čerstvého kváskového špaldového chlea  s ořechy, natřeno domácí lučinou s uzeným lososem, vejcem a koprem.

Krajíc čerstvého kváskového špaldového chlea  s ořechy, natřeno domácí lučinou s uzeným lososem, vejcem a koprem.

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..