Grilované papriky

Nemálo receptů obsahuje takové položky, které člověk doma běžně ve spíži prostě nemá. Pak nezbývá než se vydat na nákup. A ztratit tak cenný čas a energii…. Nebo druhou možností je pokusit se vyrobit si některé položky receptu prostě doma. Jednou z takových lahůdek jsou grilované papriky. Ukážu vám, že tato ne úplně levná delikatesa se dá vyrobit za pár korun v pohodlí domova. Navíc budete vědět, že grilované papriky neobsahují žádné přídavné látky ani konzervanty.

Je to fakt fofr záležitost a vy pak grilované papriky můžete využít v mnoha dalších receptech. Když je naložíte do oleje v uzavíratelné nádobě, tak vám v chladu pár dnů vydrží do dalšího vaření.

Ingredience

  • papriky, například kapie, ale dají se použít i jiné různobarevné papriky, třeba ty z vaší zahrádky
  • olivový olej

 

  • papriky si očistěte od stonku a vnitřních přepážek se semínky; zvrchu je potřete olivovým olejem a naskládejte potřenou stranou nahoru do pekáčku s pečícím papírem

    papriky si očistěte od stonku a vnitřních přepážek se semínky; zvrchu je potřete olivovým olejem a naskládejte potřenou stranou nahoru do pekáčku s pečícím papírem

Postup

Dejte si rozehřát troubu na 230°C a pokud tam máte funkci grilu, tak jí též zapněte. Papriky očistěte od stopky a vnitřních dužinatých přepážek se semínky, nakrájejte na pruhy. Slupku z vnější strany paprik potřete olivovým olejem (stačí jen prstama) a uložte na pečící papír v malém pekáčku naolejovanou stranou nahoru. Dejte péct na vyšší příčku v troubě na cca 15 minut. Po chvilce papriky začnou vonět až po spálenině. Žádnou paniku, neb potřebujete, aby se na povrchu paprik udělaly černé puchýřky. Ale nespalte je na uhel, to není účelem. Když grilované papriky vytáhnete z trouby, tak je ihned přemístěte do nádobky, kterou neprodyšně uzavřete potravinářskou fólií. Teď se papriky musí pořádně zapotit! Trvá to zhruba 5 minut, ne déle (později se hůř loupou). Pak každý pruh grilované papriky olupejte špičkou nože, zpuchřelá kůže jde krásně dolů úplně samo! No a máte hotovo! Teď už záleží na vás, zda papriky ihned zpracujete do receptu nebo je dáte do oleje v uzavíratelné nádobě do chladu a spotřebujete třeba následující den.

grilované papriky se po vytažení z trouby ještě horké musí ihned zapařit, třeba pod potravinářskou fólií

grilované papriky se po vytažení z trouby ještě horké musí ihned zapařit, třeba pod potravinářskou fólií

Nebylo to nijak komplikované, že? Někdy vám takováto vychytávka může ušetřit plno starostí i času s pobíháním po obchodech.  V následujícím receptu si ukážeme, že grilované papriky se dají využít při výrobě jednoduché omáčky / dresinku. Rošťácky si budete olizovat prsty potřísněné dresinkem a určitě si rádi vzpomenete, jak jednoduše se tohle všechno dá vlastně doma připravit.

S láskou Madla.

 

 

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..