Psí keksy s vločkami a játry

Vánoce se v rámci hojnosti také týkají i našich psích miláčků. Takže bychom na ně neměli zapomenout. Proto jsem u své drahé přítelkyně Janinky z Rakouské C.K. Monarchie vyškemrala její úspěšný recept na psí keksy s vločkami a játry. Játra tam tedy původně nebyla (byla tam paštika), ale já jsem si řekla, že potřebuji zbytek kuřecích jater nějak zpracovat. Takže pokud máte chuť udělat radost i vašemu pejskovi jedlým dárkem pod stromeček, máte nyní šanci. Vyjma mixeru nepotřebujete žádnou speciální pomůcku či dovednost.

Psí keksy s vločkami a játry

Následující rozpis je na 2 velké plechy, neb psí keksy s vločkami a játry mají u čtyřnohých přátel velký úspěch. Velikost vykrajovaných tvarů přizpůsobte velikosti vašich pejsků. Pokud vám kuřecí játra ještě zbydou, vyrobte si i pro sebe delikátní paštiku podle tohoto receptu KLIKNĚTE ZDE.

Ingredience

 • cca 100 g ovesných vloček
 • 200 g mouky; mix celozrnná špalda-obyčejná pšeničná mouka se mi osvědčily nejvíc
 • 200 g čerstvých kuřecích jater
 • cca 180- 200 ml vody (přidávejte postupně)
 • 1/2 lžičky sušeného česneku
 • 1 lžička mleté kurkumy (nemusí být)

základní suroviny, přidejte i sušený česnek a kurkumu

Postup

Kuřecí játra propláchněte studenou vodou, nechte okapat, ostrým nožem odstraňte blány a nečistoty. Vhod’te játra do mixeru a rozmixujte je úplně na kaši.

Dávkování surovin si udělejte postupně, zejména s vodou opatrně. Nikdy nevíte, kolik bude mouka a vločky sát tekutin.

Psí keksy s vločkami a játry

Do mísy nasypte koření, větší část ovesných vloček, téměř všechnu mouku a vodu cca 180 ml (prostě ne všechnu). Hezky suroviny promíchejte, nejlépe v robotu s hnětacím hákem a nebo prostě ručně. Vydržte s nervy. Vločky i mouka potřebují chvilku na nasátí tekutin. Pokud se vám těsto bude zdát lepivé anebo řídké, přidejte vločky a mouku. V opačném případě přidávejte po lžících vodu.

Mělo by se z toho stát hezky tvárné (ikdyž stále mírně lepivé) těsto, které dejte na 30 minut vychladit, neb se s ním pak lépe pracuje.

mouku smíchejte s vločkami, kořením a umixovanými játry, vodu přidávejte postupně

Zapněte troubu na 180°C s oboustranným ohřevem, mřížku uprostřed.

Vychlazené těsto rozdělte na polovinu, jednu část vraťte do lednice. Půlku těsta dejte na pomoučněnou plochu, rukama ještě jednou zpracujte. Přeneste těsto na pomoučněnou silikonovou podložku (nebo pečící papír / teflonovou podložku) a válečkem rozválejte na cca 3-5 mm tenkou placku. Pokud to bude lepit, podsypávejte moukou.

Rádýlkem naporcujte keksy do požadovaného tvaru a velikosti. Těsto nakonec propíchejte na mnoha místech vidličkou, aby nemělo tendenci se někde nafukovat a tvořit bubliny.

vychlazené těsto vyválejte na pomoučněné pracovní ploše

Pečte keksy na střední příčce vyhřáté trouby cca 20-25 minut, záleží na tloušťce těsta. Po upečení do křupava dejte placku s keksy vychladit na mřížku. Následně placku rozlámejte na jednotlivé porce.

upečené placky nechte lehce “dojít” v ještě teplé, ale vypnuté troubě s pootevřenými dvířky

V mezičase upečte druhý plech psích keksů. Až bude i druhá várka upečena, troubu vypněte a malinko potevřete dvířka. Vsypte na plech již upečenou a naporcovanou první várku keksů, nechte vše ještě 10-15 minut “dojít” v pootevřené teplé troubě.

Psí keksy s vločkami a játry jsou variabilní recept s tím, že játra klidně vyměňte za kousky tuňáka či játrovou paštiku, nebo prostě to, co má váš psí miláček prostě rád… Já vsadila na játra a ta volba byla vzhledem k rychlosti konzumace opravdu správná!

Psí keksy s vločkami a játry

První várku keksů jsem pekla z čistě celozrnné špaldové mouky a nalita tam všechnu vodu naráz, aniž jsem si uvědomila, že celozrnná špalda hůř saje vodu. A tak jsem hojně podsypávala mouku a přisýpala vločky. Na chuti jim to zjevně nic neubralo (sežrána na posezení celá dávka jedním čtyřnohým chlupáčem), ale práce s lepivým těstem nebyla zrovna zábavná 😎 . Ale chybami se člověk učí, ne? 😉 . Psí keksy s vločkami a játry pejsky určitě nezklamou!

Psí keksy s vločkami a játry

Mějte pohodové dny, přátelé a dopřejte hojnost třeba i pejskům z útulku, pokud zrovna žádného hafana doma nemáte. Uvidíte, jak to ocení! Lásky není nikdy dost…v jakékoliv formě. Věřte mi..

Psí keksy s vločkami a játry

S láskou Madla.

 

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

2 komentáře u „Psí keksy s vločkami a játry

  1. korenizivo Autor příspěvku

   Zdravím vás, toto množství česneku a mouky zdravému psovi uškodit nemají dle všech dostupných informací. Obiloviny se běžně vyskytují např.v suchém krmivu.

   Madla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..