Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia

Na svátky odjíždíme ze Švédska do Čech a tak opět došlo na likvidaci zásob před odjezdem. Navíc v očekávání vánočního tradičního hodování jsem si naordinovala pár dnů bez masa a s větším množství čerstvé zeleniny a ovoce. Takže svá rána začínám ovocným koktejlem, zvaným smoothie.. Dnes si dám smoothie z jablka, pomeranče banánu a chia semínek. Jdete taky do toho? Mrkněte, jak jednoduché to je a potřebujete jen mixer, žádné další nádobí!

Připravte si mixer, prkýnko, nůž a suroviny, které máte rádi.. třeba v následujícím složení (berte to jen jako inspiraci). Smoothie bude ve výsledku něco přes půl litru objemu.

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

Ingredience

  • 1 větší jablko nakrájené na kostičky i se slupkou
  • 1 uzrálý či přezrálý banán
  • čerstvě vymačkaná šťáva ze 2 pomerančů
  • čerstvě vymačkaná šťáva z 1/2 citronu
  • pokud máte v mrazáku, tak 1 hrst ovoce typu borůvky, rybíz, maliny…
  • 1-2 lžíce chia semínek
  • 1-2 lžíce zakysané smetany, či kefír nebo bílého jogurtu
  • v případě potřeby sladidlo typu med, agáve sirup apod.

Postup

Připravte si stolní mixer a do něj vložte kousky olupaného banánu, pokrájené jablko, případně zmrzlé kousky ovoce (maliny, rybíz, borůvky…), přisypte chia semínka, vymačkanou šťávu z citrusů (kdyby citrusy byly náhodou ještě hodně tvrdé, tak je dlaní poválejte po stole, kůra změkne a budou se lépe vymačkávat) a nakonec 1-2 lžíce zakysané smetany (kefíru či bílého jogurtu). Mixujte cca 2 minuty, občas zastavte a pulsním sepnutím promixujte znovu, aby se větší kousky ovoce dostaly dolů k sekáčku mixeru. Ochutnejte a případně smoothie doslaďte, nebo naopak přidejte citronovou šťávu. Nechte cca 15 minut odstát, aby chia semínka mohla nabobtnat.

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

Teprve pak zkuste, zda vám vyhovuje hustota smoothie. Chia semínka totiž nabobtnají, tedy tekutinu dost zahustí a v takovém případě smoothie nařeďte trochou vody či šťávy z citrusů. A máte hotovo! Smoothie z jablka, pomeranče banánu a chia semínek nastartuje vaše ráno! Tento báječný kokotejl vás zasytí na celé dopoledne bez problému.

Nádherný start do nového dne vám zajistí už jedna sklenice smoothie! Nejlépe je konzumovat smoothie čerstvě připravené a lehce vychlazené. Chia semínka jsou vydatný zdroj mnoha proteinů, sacharidů, mastných kyselin, antioxidantů a celého spektra potřebných prvků! Smoothie z jablka, pomeranče banánu a chia semínek je vitamínová bomba pro vás jako stvořená! Klidně si do smoothie namixujte jiný druh ovoce, čerstvou mátu a podobně.. Prostě podle vašich možností a chutí! Na zdraví!

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

Smoothie z jablka, pomeranče, banánu a chia semínek

 

S láskou Madla.

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..