Camambert a růžovým pepřem

Měli jsme tu vzrušující ráno… Do okna nám narazilo malé ptáčátko, evidentně “ve výcviku”. Chudák si dal takovou ránu, že spadl na zem a tam zůstal. Všechno šlo rázem stranou, křehký život má vždy přednost! Vzala jsem ho do dlaní, nechala ho vydýchat a posadila na větev magnolie. Po chvíli zatřepetal křídly a začal létat. Mám z toho dobrý pocit!

je to krásný ptáček a fajn pocit ho zachránit

je to krásný ptáček a fajn pocit ho zachránit. Kvalita obrázku je bohužel jen z mobilu..

Ale můj žaludek se začal také hlásit o slovo se snídaní, byl už dávno jeho čas.. Co takhle krásně uleželý camambert, nějaké to zelené listí a pár extra ingrediencí, co člověku vystřelí chuťové buňky na planetu Gurmán?

Po zkontrolování obsahu ledničky jsem zkonstatovala, že je potřeba dojíst zbytek krásně uleženého camambertu z Lidlu, čerstvá rukola k tomu bude také krásně pasovat. Vlašské ořechy navrch jsou neodmyslitelnou chuťovou kombinací s touhle bezva dvojkou. Jenže by to chtělo ještě malinko něco navíc! Co by jste řekli čerstvě podrcenému růžovému pepři a krémovému balsamicu? Já říkám ano! Mé chuťové buňky se třesou nedočkavostí!

Ingredience

  • plátek chleba namazaný máslem (za mne domácí chléb z kvásku s ořechy)
  • pár plátků uleženého camambertu
  • několik vlašských ořechů lehce podcených
  • rukolové lístečky opláchnuté a osušené
  • balsamico krém (také z Lidlu)
  • několik kuliček růžového pepře

Postup

Namažte si plátek chleba máslem. My tady ve Švédsku používáme solené a musím říct, že to má určitý smysl, co se týká chutí. Rychle a ráda jsem si na něj zvykla a pokud přijedu do Čech, tak ho fakt postrádám (v Čechách sice k dostání je , ale za nesmyslně vysokou cenu). Zda je camambert dobře uleželý poznáte podle mírně krémovitého středu, ale bílá kůrka je stále trošku pevná. Opatrně si ho naplátkujte, ale neočekávejte dokonale nakrájený sýr, neb tenhle se vám už bude trochu roztékat. Až jím obložíte chléb, tak v ruce podrťte pár vlašských ořechů a sýr s ním posypte. Na to přijdou lístečky rukoly a lehce pokapat krémovým balsamicem. A nakonec přijde to nejlepší: čerstvě podrcený růžový pepř. Buď ho dejte do hmoždíře a uštědřete mu pár úderů nebo ho podrťte obrácenou stranou lžíce. Krásně touhle voňavou nádherou posypte váš sýrový výtvor, sedněte si někde v klidu a na pár minut si vyvchutnávejte to opojné spojení chutí a textur.

Chléb s camamberem, ořechy a rukolou. Chuťově doladěno čerstvě nadrceným růžovým pepřem a zakápnuté balsamico krémem

Chléb s camambertem, ořechy a rukolou. Chuťově doladěno čerstvě nadrceným růžovým pepřem a zakápnuté balsamico krémem

Použila jsem jako základ svůj kváskový chléb s vlašskými ořechy uvnitř a ty doopravdy vytváří nádherné křupání uprostřed očekávání chuti běžného chleba. Doopravdovou explozi chutí  vytváří až růžový pepř a krémové balsamico, které sice vynechat můžete, ale přijdete tím o zásadní zážitek.

 Idea

Zrníčka růžového pepře jsou možná méně známá a obvyklá v naší kuchyni, ale zkuste si koupit na zkoušku sáček celého pepře. Jeho chuť není tak peprná, jako u běžného pepře, protože se vlastně ani nejedná o pravý pepř. Jsou to bobule jihoamerikého stromu Schinus t. Chuť je pryskyřičná a až nasládlá. Přitom tak intenzivní, zejména pokud je čerstvě nadrcený! Používám růžový pepř i pro sladké pečení. Jinak obvyklejší je asi v kombinaci s bílým a zeleným pepřem pro běžné vaření.

Chléb s camambertem, ořechy, rukolou a růžovým pepřem, zakápnuté balsamico krémem

Chléb s camambertem, ořechy, rukolou a růžovým pepřem, zakápnuté balsamico krémem

 

 

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..