Směs na domácí ovesnou kaši se semínky

Vymyslet občas snídani nebývá po ránu ten nejjednodušší úkol, že? Někdy člověku prostě chybí invence, jindy čas. Pro tyto situace je tu domácí směs na ovesnou kaši, vyšperkovaná o spoustu semínek a ořechů, tak jak to ještě neznáte! Ne, neohrnujte nos nad něčím tak obyčejným, jako je ovesná kaše. Možná vám jí v dětství zošklivili v nějakém hromadném stravovacím zařízení… Ale já vám teď ukážu, jak si z takového nudného jídla připravit ranní zážitek.Výhodou je samozřejmě variabilita! Sami si rozhodnete, co bude tahle směs obsahovat. Která semínka máte rádi či naopak se některým chcete vyhnout. Přesně podle vašeho gusta a chuti.

Ingredience

 • ovesné vločky,  2/3 z celkového objemu připravované směsi (třeba zavařovací sklenice)
 • strouhaný kokos
 • chia semínka
 • drcená konopná semínka
 • nepražené kakao (holandského typu)
 • vlašské ořechy, podrcené
 • lískové ořechy, podrcené
 • mandlová drť nebo plátkové mandle
 • dýňová semínka
 • slunečnicová semínka
 • sezam
 • …….a další možnosti, co vás napadnou…tohle je o fantazii. Cokoliv je možné vynechat, mimo ovesných vloček tedy 😉
směs na domácí ovesnou kaši je hotová raz dva a namícháte si ji podle svých chutí

směs na domácí ovesnou kaši je hotová raz dva a namícháte si ji podle svých chutí

Postup

Připravte si vhodnou skladovací nádobu s těsnícím víčkem, ve které budete tento poklad uchovávat. Pak ještě prkénko a nůž na pokrájení ořechových plodů.

Pak už to jde jako po másle! Do nádoby vsypte ovesné vločky do 2/3 obsahu, pak přisypte ostatní ingredience. Ořechy doporučím nejřív trochu podrtit nebo pokrájet na menší kousky, aby jste se během snídaně nemuseli vyčerpávat zbytečným kousáním 😀 .

Když máte nasypáno, nádobu uzavřete a vše dobře promíchejte intenzivnějším zatřepáním. A to je celé! Skladuji uzavřené těsnícím víčkem ve skříňce s potravinami. Když někam cestuji, odsypu si do plastového zipovacího sáčku a vím, že hlady neumřu.

Domácí ovesná kaše s jahodami, banánem a čokoládou

Domácí ovesná kaše s jahodami, banánem a čokoládou

Uvařená kaše mi chutná s čerstvým ovocem, jako jsou banány, jahody, borůvky. Ale i kousky dobré čokolády tomu neudělají ostudu, neb ty se krásně rozpustí na právě uvařené kaši! Pozor směs není nijak oslazena, takže je potřeba dosladit až jednotlivé porce kdykoliv během vaření či servírování.

Idea

Ptáte, jak uvařit ovesnou kaši? Tak vězte, že je to opět nesmírně snadné. Dobré je dodržet dávkování 1:2 ve prospěch tekutin. Tedy: na 1 díl suché směsi přijdou 2 díly vody (nebo 1 díl vody a 1 díl mléka). Smíchejte tekutiny se suchou směsí, doslaďte a nechte stát v kastrůlku před vařením alespoň na 15 minut, krásně to nabobtná a vše je pak lépe stravitelné. Sama si kaši připravuji pouze z vody, mléko vynechávám, neb se rádo připaluje a v mnohých případech má na svědomí zahlenění organismu. Doslazuji agáve sirupem, medem či javorovým sirupem. Kombinuji v misce s čerstvým ovocem nebo sušenými plody typu brusinky, švestky či meruňky. Kastrůlek po uvaření kaše je dobré ihned namočit do vody, neb po zaschnutí se nádobí hůř umývá.

domácí ovesnou kaši si můžete nakombinovat podle libosti, například s banánem a hořkou čokoládou, která se krásně rozpustí

domácí ovesnou kaši si můžete nakombinovat podle libosti, například s banánem a hořkou čokoládou, která se krásně rozpustí

 

Sledujte mne a likujte:
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..